Szczegóły - Centrum e-Zdrowia

Już tylko 50 dni dzieli nas od wdrożenia e-recepty w całym kraju

Od 8 stycznia 2020 roku recepty w Polsce – z kilkoma, ściśle określonymi wyjątkami – będą mogły być wystawiane wyłącznie elektronicznie.

Obecnie e-recepty wystawia ponad 37 tys. lekarzy z 6 tys. placówek medycznych z ponad 2 tys. miast. Liczby te każdego dnia rosną, gdyż do systemu e-zdrowie (P1) dołączają sukcesywnie kolejne podmioty.

POZNAJ 8 ZALET E-RECEPTY

– Na 50 dni do „GO live” zachęcam wszystkich kierowników placówek oraz profesjonalistów medycznych do podłączania się do systemu e-zdrowie (P1). E-recepta to szereg zalet zarówno dla środowiska medycznego jak i pacjentów, więc warto zacząć korzystać z tej e-usługi już dziś. Mobilność rozwiązania sprawia, że e-receptę można zawsze zabrać ze sobą i zrobić "GO" gdziekolwiek się jest. Chcemy, żeby informatyzacja służyła lepszej opiece nad pacjentem i ułatwiała pracę personelu medycznego - podkreśla wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Aktualnie liczba wystawionych e-recept to ponad 33 miliony. Najczęściej na e-receptach wystawiane są leki  obniżające ciśnienie tętnicze, leki stosowane w leczeniu stanów niedoboru potasu, a także w leczeniu hiperurykemii.

Najwięcej e-recept przepisują lekarze z województwa mazowieckiego. Od stycznia tego roku mazowieckie jest niekwestionowanym liderem.

Popularność e-recepty w województwach (procent wystawionych e-recept):

 

 

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM