Ruszają ważne konsultacje | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

lekarz obejmujący pacjenta

Ruszają ważne konsultacje

CeZ rozpoczyna konsultacje społeczne projektu Regulaminu dla przedsięwzięcia „Pacjent w centrum e-zdrowia”. „Chcemy bardziej otworzyć się na inicjatywy organizacji pacjentów” - mówi Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

W I kwartale 2023 roku Centrum e-Zdrowia planuje uruchomić projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia”. Jest on skierowany do organizacji zrzeszających pacjentów, a jego głównym celem jest zaangażowanie ich w proces planowania rozwoju e-zdrowia. CeZ liczy na to, że ich doświadczenie i praktyczna znajomość funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, przełożą się na propozycje cennych inicjatyw. 

„Projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia” to zmiana sposobu myślenia. Do tej pory CeZ tworzył rozwiązania dla pacjentów, teraz pacjenci będą mogli projektować je razem z nami. To element naszej nowej polityki tworzenia aplikacji i systemów wspólnie z ich użytkownikami” – zapowiada Paweł Kikosicki, dyrektor CeZ.

„Wierzymy, że włączenie organizacji zrzeszających pacjentów w proces tworzenia nowych e-usług, ale także w rozwój już istniejących sprawi, że powstałe w ten sposób narzędzia będą realnie odpowiadać potrzebom pacjentów”

– dodaje Paweł Kikosicki.

Zapraszamy do konsultacji

Dzisiaj rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Regulaminu „Pacjent w centrum e-zdrowia”. CeZ chce poznać opinie strony społecznej, co do zaproponowanego w dokumencie procesu wyboru pomysłów do realizacji, zgłoszonych w ramach Projektu oraz dotyczące samego formularza, za pośrednictwem którego organizacje pacjentów będą zgłaszać swoje pomysły. Ufamy, że nowa inicjatywa CeZ przyczyni się do podkreślenia i wzmocnienia roli pacjenta w rozwoju ekosystemu e-zdrowia.

Konsultacje społeczne załączonych dokumentów potrwają do 30 listopada br.

W celu przesłania uwag do załączonego projektu Regulaminu prosimy o skorzystanie z formularza online lub wypełnienie i przesłanie załączonych dokumentów na adres pacjentwcez [at] cez.gov.pl (pacjentwcez[at]cez[dot]gov[dot]pl)