Szczegóły - Centrum e-Zdrowia

Nowa numer infolinii 19 239

Nowa funkcjonalność w ramach systemu Rejestr Asystentów Medycznych

Informujemy, iż z dniem 30 września br. w ramach systemu Rejestr Asystentów Medycznych udostępniona zostanie nowa funkcjonalność, która umożliwi lekarzom upoważnienie asystentów medycznych do wystawiania w ich imieniu, poza e-ZLA, także e-recepty i e-skierowania.

Pod koniec 2018 r. roku udostępniliśmy Rejestr Asystentów Medycznych (RAM). Celem powstania rejestru  było usprawnienie pracy lekarzy i lekarzy dentystów w zakresie wystawiania zaświadczeń lekarskich w wersji elektronicznej (e-ZLA). Zgodnie z przyjętymi dotychczas rozwiązaniami w RAM lekarz, lekarz dentysta i felczer mogą tworzyć upoważnienia dla asystentów medycznych do wystawiania w ich imieniu zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.

Wprowadzone w RAM rozwiązanie w zakresie e-ZLA spotkało się z zainteresowaniem środowiska medycznego, co spowodowało, że korzystają z niego tysiące lekarzy oraz asystentów medycznych.

Z dniem 30 września br. zgodnie z wprowadzonymi zmianami w ustawie z dnia 19 lipca 2019 o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia, możliwe będzie wystawianie w RAM przez lekarzy upoważnień dla asystentów medycznych również w zakresie e-recept i e-skierowań.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z infolinią pod numerem telefonu 19 457 (czynna w dni robocze w godzinach od 9:00 do 15:00) lub wysłanie wiadomości e-mail na adres: ram@cez.gov.pl.

Inne komunikaty RAM

Do poprawnego działania strony musi być włączona obsługa JavaScript.