Paweł Kikosicki | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

Paweł Kikosicki

Dyrektor Jednostki

Absolwent studiów magisterskich na kierunku Administracja na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów podyplomowych na kierunkach Zarządzanie satysfakcją klienta (SGH), Zdrowie publiczne oraz Personal brandingu i public relations (Collegium Humanum). Ukończył również studia MBA Zarządzanie w ochronie zdrowia (Collegium Humanum). Od września 2018 r. był związany z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od września 2020 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Obsługi Klientów.

W NFZ odpowiadał m.in za projekt Telefonicznej Informacji Pacjenta (800190590), czyli pierwszej, całodobowej i bezpłatnej infolinii, na której można uzyskać informację dotyczącą praw pacjenta oraz funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Dyrektor Paweł Kikosicki wdrażał także infolinię Narodowego Programu Szczepień (989) oraz przygotowywał koncepcję i organizował stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia w salach obsługi oddziałów wojewódzkich NFZ. Pełnił nadzór nad stroną pacjent.gov.pl oraz – wspólnie z zespołem – koordynował współpracę z organizacjami pacjentów w formie Forum Organizacji Pacjentów. Nadzorował budowę w NFZ systemu do zarządzania relacjami z klientami (CRM). 

Centrum e-Zdrowia kieruje od lutego 2022 roku. Przygotował i wdraża wraz z zespołem pierwszą w historii CEZ Strategię rozwoju tej instytucji na lata 2023-2027. Odpowiedzialny za program poprawy dialogu z użytkownikami systemów oraz za transformację Centrum e-Zdrowia w kierunku organizacji opartej na założeniach customer experience (CX). 

Paweł Kikosicki

Powiązane treści

Tworzymy i rozwijamy unikatowe projekty IT o szerokim zasięgu, kluczowe dla funkcjonowania sektora ochrony zdrowia w Polsce

W Centrum e-Zdrowia tworzymy społeczność skupioną wokół misji, którą jest budowa i rozwój ekosystemu e-zdrowia w Polsce

Chcesz wiedzieć, co ciekawego dzieje się w Centrum e-Zdrowia? Wejdź i przeczytaj aktualności dotyczące naszej firmy