Co to jest system Poltransplant? | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

Co to jest system Poltransplant?

Dzięki systemowi Poltransplant będą gromadzone dane i centralne rejestry na temat żywych dawców, informacje o przeszczepieniach narządów i tkanek, dawcach szpiku i krwi pępowinowej, a także osób czekających na przeszczepienie. Funkcjonowanie systemu. Projekt jest w trakcie realizacji.

Usprawnienie wszystkich postępowań związanych z medycyną transplantacyjną komórek, tkanek i narządów w skali całego kraju, a także rozwój przeszczepień krzyżowych i łańcuchowych.

zdjęcie przedstawiające chirurgów podczas operacji

Korzyści

System Poltransplant przyspieszy działania związane z przeszczepieniem
w procesie leczenia pacjenta oraz usprawni funkcjonowanie transplantologii
w Polsce. Zwiększy również jakość leczenia u osób wymagających
tego typu operacji.

e-Zdrowie w liczbach

17 mln

użytkowników
Internetowego Konta Pacjenta

1,8 mld

wystawionych
e-recept

169 mln

wystawionych
e-skierowań

5 mln

instalacji aplikacji
mojeIKP

Powiązane treści

Dzięki systemowi e-Krew podmioty lecznicze będą miały stały dostęp do informacji na temat krwi oraz jej składników, które są potrzebne do ratowania zdrowia i życia ludzi.

EWP jest systemem, który monitoruje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, gromadzi dane związane z zachorowalnością na COVID-19

Dzięki Ewidencji Łóżek COVID-19 mogą być gromadzone aktualne informacje na temat wolnych łóżek w oddziałach szpitalnych, które hospitalizują pacjentów w związku w wystąpieniem u nich choroby SARS-CoV-2.

Unijny Certyfikat COVID (UCC) został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach „Umowy o dzielenie dotacji na działanie w ramach instrumentu wsparcia w sytuacjach nadzwyczajnych."