Aplikacja mojeIKP świętuje drugie urodziny | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

widok telefonu trzymanego w dłoni

Aplikacja mojeIKP świętuje drugie urodziny

Mijają dwa lata od premiery aplikacji mojeIKP, która została zainstalowana już 4,6 mln razy. Z tej okazji użytkownicy wybiorą funkcję, która zostanie wprowadzona do mojeIKP w najbliższym czasie. Głosowanie trwa do 24 maja. 

Od dwóch lat systematycznie rozwijamy aplikację mojeIKP. Naszym celem jest stworzenie narzędzia, które maksymalnie ułatwi pacjentom korzystanie z rozwiązań e-zdrowia. Teraz oddajemy im głos, bo to oni wiedzą najlepiej, czego im potrzeba. W związku z dwuleciem powstania aplikacji mojeIKP użytkownicy wybiorą jej nową funkcję. Zapraszam do głosowania – zachęca Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

W ramach rozwoju aplikacji przygotowaliśmy propozycję trzech rozwiązań, na które użytkownicy będą mogli głosować w ankiecie dostępnej na stronie pacjent.gov.pl. Funkcja z największą liczbą głosów zostanie uruchomiona jako pierwsza.

  • Mapa AED – informacja o lokalizacji najbliższego automatycznego elektrycznego defibrylatora
    Automatyczny elektryczny defibrylator (AED) to urządzenie, które rozpoznaje zaburzenia rytmu serca i podpowiada osobie ratującej, co ma zrobić. Jest dostępne w instytucjach publicznych, zakładach pracy, na dworcach, lotniskach, stacjach metra, niektórych stacjach benzynowych, w galeriach handlowych i biurowcach itp. Mapa AED to szybki dostęp do informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy AED. 
  • EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu dostępnego w aplikacji
    Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza, że masz prawo do leczenia w czasie wyjazdów turystycznych do większości krajów europejskich. Obecnie możesz złożyć wniosek o jej wydanie przez Internetowe Konto Pacjenta, a odbierasz ją pocztą lub osobiście w postaci plastikowej karty. Dzięki nowej funkcji EKUZ będzie dostępny w formie elektronicznego certyfikatu, tak jak np. unijny certyfikat COVID (UCC).
  • Data ważności e-recepty – informacja o dacie realizacji recepty 
    7, 30 czy 365 dni? Jak długo ważna jest konkretna recepta? Pytanie o termin realizacji e-recepty jest jednym z najczęstszych w aptekach i przychodniach. Ta funkcja ułatwi Ci realizację recepty. 

W głosowaniu można wziąć udział do 24 maja, wypełniając ankietę na pacjent.gov.pl 

Twoje zdrowie w Twoim telefonie 

mojeIKP to prosty, wygodny i bezpieczny dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Odbierzesz w niej swoje e-recepty i e-skierowania oraz ułatwi Ci wykup leków i przypomni o ich zażywaniu. Zapewni też dostęp np. do dokumentacji medycznej dziecka i osób, które Cię do tego upoważnią. mojeIKP to również pomoc w sytuacji nagłego zagrożenia życia. Sekcja „Na ratunek” umożliwia skuteczne udzielenie pierwszej pomocy w razie nagłego wypadku.
Aplikacja mojeIKP została już pobrana i zainstalowana ponad 4 630 000 razy. Można pobrać ją na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.