Inauguracja projektu "Pacjent w centrum e-zdrowia" | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

grupa osób biorących udział w szkoleniu

Inauguracja projektu "Pacjent w centrum e-zdrowia"

1 lutego br. w siedzibie Centrum e-Zdrowia odbyło się spotkanie otwierające projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia”. Celem spotkania było przedstawienie uczestnikom założeń i celów projektu oraz prezentacja zasad prawidłowego wypełniania formularza, za pomocą którego organizacje pacjentów będą mogły zgłaszać pomysły nowych e-usług.

W spotkaniu inaugurującym wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli, reprezentujących różne organizacje pacjentów.

Spotkanie rozpoczął dyrektor Centrum e-Zdrowia, Paweł Kikosicki.

Centrum e-Zdrowia utrzymuje i rozwija ponad 50 różnych systemów, z których korzystają pacjenci, farmaceuci, pracownicy medyczni i instytucjonalni. Ważne jest dla nas, by głos każdego z użytkowników był słyszalny. Dlatego też zainaugurowaliśmy nasz nowy projekt skierowany do organizacji pacjentów. Już z tego miejsca zapraszam do zgłaszania do nas Waszych pomysłów na kolejne usługi e-zdrowia – powiedział Paweł Kikosicki, dyrektor CeZ.

Następnie głos zabrała odpowiedzialna za przygotowanie i koordynację projektu Marta Błędowska, Kierownik Wydziału Projektów Edukacyjnych, która szczegółowo przedstawiła proces jego realizacji. 

W drugiej części spotkania przeprowadziliśmy dla osób obecnych na spotkaniu krótkie szkolenie z zasad wypełniania formularza zgłaszania nowego pomysłu i odpowiedzieliśmy na pytania ze strony przedstawicieli organizacji pacjentów. 

Dla wszystkich organizacji pacjentów, którym nie mogli uczestniczyć w spotkaniu stacjonarnym, w najbliższych dniach Centrum e-Zdrowia planuje zorganizować spotkanie online.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z prezentacją i odwiedzenia strony projektu.