Zadbaj o formę w 8 tygodni z aplikacją mojeIKP | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

starsza kobieta leżące na macie do ćwiczeń z telefonem w ręku

Zadbaj o formę w 8 tygodni z aplikacją mojeIKP

Kompleksowy program treningowy NFZ „8 tygodni do zdrowia” jest już dostępny w aplikacji mobilnej mojeIKP. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych możliwości i stanu zdrowia. Dzięki aplikacji mojeIKP możesz też zapisać się na szczepienia przeciwko COVID-19.

W aplikacji mojeIKP jest już dostępny program NFZ - „8 tygodni do zdrowia”. Aplikacja w 8 tygodni, krok po kroku, poprowadzi Cię w kierunku poprawy kondycji i zdrowia. Co więcej, jest to rozwiązanie dla wszystkich, także dla osób, które nie ćwiczą regularnie lub chorują przewlekle. Poza planami treningowymi aplikacja zapewnia dodatkowe opcje, które pozwolą ocenić, w jakiej jest się kondycji, lub czy jest konieczność odbycia konsultacji lekarskiej przed rozpoczęciem ćwiczeń. Chodzi o test wydolnościowy, czyli test chodu Rockport, ankietę PAR-Q oraz skalę Borga. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi.

Aby rozpocząć program wystarczy uruchomić w swoim telefonie bezpłatną aplikację mojeIKP. Po zalogowaniu wybierz zakładkę „profilaktyka”, a następnie kliknij „8 tygodni do zdrowia”. Na ekranie pojawi się plan treningów na każdy tydzień wraz z instruktażem video. Każdy zestaw zaczyna się od rozgrzewki, a kończy rozciąganiem. Kolejne tygodnie ćwiczeń będą zależeć od postępów i stanu zdrowia ćwiczącego.

Nie masz aplikacji mojeIKP? Znajdziesz ją w sklepie PLAY lub App Store. Instalacja trwa zaledwie kilkanaście sekund. Aplikacja jest bezpłatna i, oprócz ćwiczeń, zapewnia m.in. dostęp do e-recept i e-skierowań. Dzięki niej szybko umówisz się na szczepienie przeciw COVID-19 oraz pobierzesz Unijny Certyfikat COVID. Do tej pory mojeIKP zainstalowano już przeszło 3,5 mln razy.